Menu
Licznik odwiedzin
232603
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Wszytkie
34
111
519
231441
382
3739
232603
PSZCZÓŁKI

Od kilku lat w grupie "Pszczółek" (5 - 6 lat) są prowadzone warsztaty artystyczne dla dzieci w oparciu o edukacyjną ofertę Muzeum Narodowego w Poznaniu. W ramach w/w zajęć dzieci, co miesiąc jadą do Muzeum Narodowego lub Muzeum Etnograficznego, a także przynajmniej raz w roku do Muzeum m. Poznania i Muzeum Archeologicznego. Podczas pobytu w budynku muzeum, oglądają i wypowiadają się na temat wybranych dzieł sztuki, a potem wykonują własne prace plastyczne, wykorzystując różne techniki oraz różnorodne materiały plastyczne.
Uczestniczą także w corocznych konkursach plastycznych, jak np: "Moja przygoda w Muzeum" - Muzeum Narodowe i Muzeum Archeologiczne, czy "Żłóbek Wielkopolski" wykonanie szopki bożonarodzeniowej - Muzeum Etnograficzne.
Co roku w śród naszych wychowanków znajdują się laureaci tych konkursów, a ich prace można oglądać na wystawach i wernisażach organizowanych przez pracowników muzeów.
W ramach współpracy z Centrum Sztuki Dziecka dzieci przygotowują inscenizacje na Przegląd Małych Form Scenicznych - "Teatralka", a także biorą udział w innych imprezach kulturalnych dla dzieci organizowanych przez CK "Zamek", np: oglądały filmy i programy telewizyjne dla dzieci, które zostały nagrodzone na Międzynarodowym Festiwalu Produkcji Telewizyjnych PRIX JEUNESSE w Monachium.
W sali "Multikina" słuchały i bawiły się na koncercie z cyklu "Muzyka w pigułce" zorganizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka, odwiedziły kulisy Teatru Animacji "Marcinek".
Nasze zdjęcia z gimnastyki korekcyjnej w sali Domu Kultury POLAN STOCiekawe spotkania w Bibliotece Raczyńskich - filia dla dzieci os. Oświecenia


Tutaj zosają nam wręczane dyplomyUśmiech© Przedszkole nr 186 w Poznaniu